Vyberte stránku

David Terer

Stavbyvedoucí ve společnosti STATING s.r.o. 

David ve STATINGu od roku 2013 ušel poctivý kus profesní cesty. Začínal jako parťák a přes pozici mistra se postupem času vypracoval v samostatného stavbyvedoucího. Dnes sám řídí několik staveb současně a předává zkušenosti mladším kolegům.

Moje cesta ke stavbyvedoucímu

V roce 2013 jsem přišel s celou partou z jiné firmy do STATINGu. Znal jsem totiž několik lidí, kteří už tam pracovali a také výrobního ředitele, se kterým jsme se v minulosti potkávali na stavbách. Líbilo se mi, že se v této firmě pracuje s moderním nářadím a využívají se nové technologie, které práci usnadňují.

Ve STATINGu jsem v této nové partě dělal parťáka. Vedl jsem tedy 4 další chlapy a komunikoval se stavbyvedoucími. Musím říct, že jsem u nich vždycky cítil to, jak jim na stavbě záleží. Jsou někdy tvrdí, ale ve firmě je zároveň hodně dbáno na slušné zacházení a dobré mezilidské vztahy.

Zhruba po dvou letech, kdy mojí poslední prací byla přístavba firmy STATING, se u jednoho ze stavbyvedoucích uvolnilo místo mistra. Výrobní ředitel mne oslovil, jestli bych tuto pozici nechtěl vyzkoušet. Ve své pracovní minulosti jsem už mistra dělal a nabídku jsem tedy přijal.

Zhruba po dvou dalších letech, možná roce a půl, firma vysoutěžila zakázku ve Svitavách. Bylo mi nabídnuto, zda bych se pokusil, za dozoru výrobního ředitele, ji zrealizovat. Byla to vůbec první prodejna Pekařství Sázava.

„Líbilo se mi, že se v této firmě pracuje s moderním nářadím a využívají se nové technologie, které práci usnadňují.“

Trochu jsem váhal, protože byla zapotřebí práce na počítači a já s ním zatím pracoval jenom občas doma. Tenkrát jsem se ale rozhodl, že to je pro mě další příležitost. S vedoucím jsme naplánovali adaptaci – takový postup, kdy mám co zvládnout. To bylo dobré, hodně mi to pomohlo.

Akce se vydařila a zvládli jsme ji rychle. Zákazník s námi byl velmi spokojený. Dnes začínám realizovat už pátou prodejnu Pekárny Sázava. Tentokrát v Hradci Králové. Jsem rád, že jsou pekárny hezké, cítím se i v těch, co jsem nestavěl já, jako doma.

Postupem času jsem dostával menší zakázky, které jsem řídil sám. Ale sám jsem vlastně nebyl. Vždycky máme pro každou zakázku tým, kde je také rozpočtář a člověk, který zajišťuje subdodavatele. Je dobré, že se společně o věcech stavby radíme.

Je to důležité, protože všichni nakonec podle toho, jak se stavba povede, dostáváme bonusy, které jsou předem nastavené. Vím tedy, že má smysl se snažit, protože se bonusy taky skutečně vyplácí. Důležitou podmínkou úspěchu je, že je náš zákazník spokojený!

Protože se mi daří, mám teď na starosti více staveb najednou. Už je to rok, co jsem k sobě dostal mistra a nyní jsem stavbyvedoucím. Mít svého mladého kolegu je další výzva. Musím ho naučit, jak ve firmě věci děláme. Naštěstí jsem měl dobrého učitele, tak doufám, že se mi povede to udělat tak, aby i mého mistra práce u nás bavila.

Na nic nečekej a ozvi se nám ještě dnes!

Nechce se ti sepisovat román? Pošli nám své telefonní číslo a my zavoláme zpět!

  Pole Jméno a Telefonní číslo jsou povinná.
  Maximální velikost přílohy 5 MB, formát DOC, nebo PDF.

  Nebo rovnou zavolej

  +420 601 351 092

  © 2024 STATING s.r.o. | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití
  Webové stránky vyrobila Webona

  Webona s.r.o.